Mitsubishi Electric w równym stopniu opiera się zarówno na zdobytym doświadczeniu, jak i rozwoju nowych technologii. Od ponad 85 lat nieustannie wyznacza nowe standardy i jako jeden z najważniejszych światowych producentów oferuje bardzo rozbudowany program produkcyjny pomp ciepła.

Mitsubishi Electric oferuje obecnie jedną z najszerszych ofert pomp ciepła powietrze/woda na rynku. Oferta pomp ciepła obejmuje szeroki zakres mocy grzewczych od 4 kW do 400 kW w warunkach A2/W35 (zgodnie z normą europejską DIN EN 14511). Mitsubishi Electric oferuje gamę pomp ciepła powietrze/woda o nazwie Power Inverter – Nowa Generacja oraz najbardziej zaawansowane technologicznie i najlepiej sprzedające się pompy ciepła na rynku o nazwie Zubadan Inverter – Nowa Generacja.

Mitsubishi pompa ciepła Śląsk
Mitsubishi pompa ciepła Śląsk

Największą gamą pomp ciepła Mitsubishi Electric jest seria City-Multi (Kocioł z pompą ciepła). Pompy ciepła są specjalnie zaprojektowane do budynków o większych stratach ciepła i zwiększonym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę, takich jak budynki mieszkalne, komercyjne i administracyjne. Jednostki można dowolnie ustawiać jeden na drugim i oferują całkowitą zainstalowaną, znamionową moc grzewczą do 400 kW.

Kompletne rozwiązania systemowe Mitsubishi Electric zwane Ecodan z technologią Zubadan zostały zmierzone przez niezależne laboratorium badawcze i otrzymały certyfikat jakości EEAA. Kluczową częścią wymagań dotyczących przyznania certyfikatów jakości pompom ciepła Mitsubishi Electric były testy techniczne w niezależnym centrum testowym. Podstawą testów technicznych była norma europejska DIN EN 14511. Pomiar do uzyskania świadectwa jakości został zaostrzony w porównaniu do normy europejskiej poprzez zmniejszenie tolerancji wykonania do maksymalnie 5%. Laboratorium badawcze zmierzyło wartości współczynnika nagrzewania (COP) i poziomy ciśnienia akustycznego, a następnie porównało te dane z danymi dostarczonymi przez producenta.