Montaż rekuperatorów Wielowieś

Szybki Kontakt!

Telefon: +48 730 031 088 
Email: biuro@pompycieplack.pl
Wielowieś, Śląsk

Montaż Rekuperatorów w Wielowsi

Czyste, świeże i zdrowe powietrze to jeden z warunków komfortu każdego domu, a dzięki lokalnej rewitalizacji to nie tylko przywilej luksusowych domów. Mieszkając w Wielowsi, doskonale znasz problem smogu, zanieczyszczonego powietrza. Rekuperacja to znakomite rozwiązanie tego problemu w miescowościach, które podobnie jak Wielowieś borykają się z tym problemem.

Jeśli nie dostaniesz tego w naturalny sposób – mieszkasz przy ruchliwej drodze lub w okolicy o innym zanieczyszczonym powietrzu – pomożesz przez rekuperacje. Jak prawidłowo go wybrać i używać?

W przeciwieństwie do centralnych jednostek odzysku ciepła, lokalne jednostki odzysku ciepła przeznaczone są do wymiany powietrza w mniejszych mieszkaniach lub pojedynczych pomieszczeniach . Rekuperacje, czasami nazywane też zdecentralizowanymi, osiągają tym samym mniejszą wydajność, ale jednocześnie są znacznie tańsze pod względem instalacji i ceny nabycia niż rekuperacja centralna . Jest to zatem tańsza alternatywa , ale mimo to oferuje wszystkie zalety systemów rekuperacji w Wielowsi.

Główne zalety systemów rekuperacji

 • Wysoka jakość powietrza: Dzięki stałemu dopływowi świeżego powietrza z rekuperatora do pomieszczenia uzyskasz w domu czyste powietrze, które docenią zarówno astmatycy, jak i alergicy.
 • Redukcja kosztów ogrzewania: Wykorzystując powietrze wywiewane do wstępnego podgrzania świeżego powietrza z zewnątrz, można zmniejszyć straty ciepła przez zastosowanie rekuperacji.
 • Redukcja wilgotności: Jednostka odzysku ciepła ( rekuperator ) zmniejsza wilgotność w pomieszczeniu i utrzymuje stałą wartość. I to nie tylko w nowych budynkach, ale także w starszych domach.
 • Zapobieganie powstawaniu pleśni: Długotrwała wysoka wilgotność może być niebezpieczna dla ludzkiego organizmu – rekuperacja zapobiega powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pleśni.
 • Budynki niskoenergetyczne: Obecnie jest prawie niemożliwe, aby dom jednorodzinny spełniał kryteria budynku niskoenergetycznego bez systemu rekuperacji.

Rekuperacja Wielowieś: +48 730 031 088 

Czym się zajmujemy?

 • Montaż rekuperacji Wielowieś
 • Instalacja rekuperacji Wielowieś
 • Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena
 • Koszt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
 • Kiedy nie warto robić wentylacji z odzyskiem ciepła
 • Instalacja rekuperatora Wielowieś
 • Montaż rekuperatora Wielowieś

Rekuperacja – instalacja oraz montaż w Wielowsi

Kolejną wielką zaletą rekuperacji pomieszczeń w Wielowsi jest sposób ich montażu. Centrale odzysku ciepła nie mogą obejść się bez podłączenia do rozbudowanej instalacji wentylacyjnej . Musi zawierać zarówno kanał nawiewny , który zwykle dostarcza świeże powietrze z zewnątrz do pomieszczeń mieszkalnych, jak i kanał wywiewny , który przeciwnie, odprowadza powietrze wywiewane np. z kuchni lub łazienki. Z drugiej strony, aby zainstalować rekuperację lokalną , wystarczy w jej miejscu wykonać odpowiedni otwór w ścianie. Instalacja rekuperacji pomieszczenia jest zatem znacznie łatwiejsza, a przez to tańsza .

 

rekuperacja Wielowieś - czyste powietrze w domu

O wyborze miejsca zamontowania rekuperacji decydujące znaczenie ma kubatura pomieszczenia oraz grubość ścian
Przy doborze odpowiedniego pomieszczenia rekuperacyjnego decyduje wielkość pomieszczenia, którego kubatura w m 3 nie powinna być większa od wartości przepływu powietrza rekuperacyjnego podanego przez producenta (m 3 / godz.).

Ponadto należy wziąć pod uwagę szerokość ściany, która musi odpowiadać regulowanemu zakresowi teleskopowego kanału powietrznego. Wyjątkiem pod tym względem jest lokalny rekuperator Micra firmy Vents, który nie pracuje w jednym zintegrowanym kanale, ale wykorzystuje zarówno kanały nawiewne, jak i wywiewne, które są instalowane oddzielnie w ścianie.

Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniej rekuperacji pomieszczenia. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami pod numerem relefonu: +48 730 031 088 


J.W INSTAL Rekuperacja – Polish Premium Quality