Montaż pompy ciepła Gliwice

Szybki Kontakt!

Telefon: +48 730 031 088 
Email: biuro@pompycieplack.pl
Gliwice, Śląsk

Pompy ciepła Gliwice –

Telefon: +48 730 031 088

Instalacja pompy ciepła w Gliwicach

Pompę ciepła można montować praktycznie na wszystkich możliwych typach budynków na terenie Gliwic i zależy to tylko od przydatności systemu grzewczego. Urządzenia te nadają się zarówno do nowych – pasywnych, niskoenergetycznych, jak i starszych – zwykłych domów jednorodzinnych, budynków administracyjnych czy apartamentowców. Dziś pompy ciepła mogą być standardowo wykorzystywane nie tylko do ogrzewania i ciepłej wody, ale także np. do chłodzenia lub podgrzewania wody basenowej.

Pompy Ciepła Gliwice – Telefon: +48 730 031 088 

Przed samym projektowaniem należy zrealizować kilka podstawowych rzeczy – przede wszystkim należy zlecić projektantowi obliczenie strat ciepła budynku, wymaganego spadku temperatury instalacji grzewczej lub chłodniczej oraz przewidywanej ilości ogrzanego ciepła, wody użytkowej lub wody w basenie. Dlatego przed wdrożeniem pompy ciepła w Gliwicach powinniśmy zawsze skonsultować się z ekspertami, którzy na podstawie tych informacji pomogą dobrać odpowiedni typ pompy ciepła i pomogą zaprojektować najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Twojego budynku.

 

Większość profesjonalnych firm instalacyjnych zawsze ma do dyspozycji swoich projektantów, którzy na podstawie uzyskanych informacji są w stanie przetworzyć wszystkie ważne dokumenty dla prawidłowego doboru pompy ciepła.

Firma J.W INSTAL zaprasza do kontaktu mieszkańców Gliwic pod numerem telefonu: +48 730 031 088 

Montaż Pompy Ciepła Gliwice
Pompy Ciepła Gliwice

Przed montażem pompy ciepła w Gliwicach

Przede wszystkim ważny jest dobór odpowiedniego typu i konstrukcji pompy ciepła. Aby wybrać odpowiednią pompę ciepła, dlatego zawsze zalecamy najpierw skontaktowanie się z dostawcą lub specjalistyczną firmą instalacyjną w Twojej okolicy.

Przy wyborze pompy ciepła ważna jest również jej wymagana moc dla Twojego budynku. Głównym wymaganiem powinno być utrzymanie stałego komfortu cieplnego nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych przy jednoczesnym osiągnięciu jak największych oszczędności. Nie tylko rodzaj pompy ciepła i jej konstrukcja, ale także zastosowana technologia odgrywają ważną rolę w ocenie przydatności każdego rozwiązania.

Kolejną ważną cechą wszystkich pomp ciepła jest ich zdolność do sterowania i ewentualnie regulacji systemu grzewczego. Dla Twojego maksymalnego komfortu cieplnego ważne jest, aby wybrać optymalny sposób sterowania samym systemem ogrzewania lub chłodzenia, i omówić wszystkie jego możliwości w zakresie kontroli i zdalnego zarządzania.

Dlatego zalecamy, aby zawsze wcześniej skontaktować się z ekspertami i omówić wszystkie wymagania oraz oferowane opcje instalacji. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach konieczne jest również wcześniejsze uzyskanie niezbędnych pozwoleń lub zgłoszenia budowy.

Zawsze najlepiej skontaktować się z konkretnym dostawcą, monterem lub producentem pompy ciepła, który udzieli fachowej porady i udzieli wszelkich aktualnych informacji technicznych i dokumentów.

Właściwy wybór pompy ciepła

Najpopularniejszym wyborem wśród pomp ciepła na Śląsku jest typ powietrze/woda, gdzie montaż jest bardzo szybki i łatwy. W przypadku pomp ciepła w wersji split, dużą zaletą jest połączenie za pomocą przewodu czynnika chłodniczego, gdzie można sobie pozwolić na umieszczenie jednostki zewnętrznej niemal w dowolnym miejscu w sąsiedztwie ogrzewanego budynku.

Zastosowanie nowych technologii pozwala tym pompom ciepła na szybsze rozmrażanie, co ma znaczący wpływ na osiągnięcie stabilnej pracy przez całą zimę. Wszystkie te cechy zapewniają więc bezawaryjną pracę przez cały rok. Możesz wybierać spośród kilku typów wydajnych pomp ciepła, które nadają się zarówno do nowych konstrukcji, jak i do przebudowy starszych budynków.

Tylko profesjonalny dostawca i certyfikowany monter udzieli Ci dobrych rad i poleci najbardziej odpowiedni typ pompy ciepła dla Twojego budynku. 

Czym się zajmujemy?

  • Koszt pompy ciepła do domu w Gliwicach
  • Pompy ciepła Gliwice – ceny
  • Pompa ciepła – opinie
  • Pompy ciepła powietrze-woda
  • Ile fotowoltaiki do pompy ciepła
  • Pompa ciepła powietrzna
  • Pompa ciepła Gliwice
  • Pompy ciepła Gliwice
  • Montaż pompy ciepła Gliwice

J.W INSTAL Gliwice – Polish Premium Quality